Yapabileceğinize İnanın

İnanç, network marketing ile uğraşanları ileriye taşıyan yakıttır ve siz güçlü olduğunuza inanırsanız güçlü, zayıf olduğunuza inanırsanız zayıf olursunuz. İhtiyacınız olan şeyler şunlardır.

  • İşinize olan inancınız
  • Ortaklık yapmayı seçtiğiniz şirkete olan inancınız
  • Temsil ettiğiniz ürünlere olan inancınız
  • Ve en önemlisi… kendinize olan inancınız!

Kendinize inandığınız zaman, başkalarının beklentilerinden ve eylemlerinden kurtulursunuz. Bu sayede kendinizi; işinizi büyütürken karşılaşacağınız hendek ve dolambaçlarla uğraşmak için hazırlamış olursunuz.

Kendinizden şüphe etmek ve kararsızlık sizi yavaşlatacaktır. Eğer işe başlamadan önce kuşkularınızı bir kenara bırakırsanız hedeflerinize doğru daha hızlı, daha kolay ve sorunsuzca ilerleyebilirsiniz.

İnancın içinizden geldiğini kabul ederek ve kuvvet veya yetersizlik duygularınıza karşı sorumluluk alarak başlayabilirsiniz. Bir yetişkin olarak kendi inançlarınızı oluşturmakta özgürsünüz. Geçmişiniz geçmişte kaldı. Yaşamanız artık sizin kontrolünüz altında.

Hayatınızı değiştirmek cesaret ister. Sonuçları gördükçe kendinize özgüven gelecektir. Önce cesaret, sonra özgüven. Güçlü olmanız gerekiyor, çünkü kendimizi devamlı olarak riske atmamız network marketing işinin kaçınılmaz parçasıdır. Reddedilme bu işin doğasında vardır. Geri çevrilmekten veya hatalardan kaçınamazsınız ancak kendinize inanarak zor zamanları bile az hasarla atlatabilirsiniz.

Sağlıklı bir özgüven kazanmak sadece sizinle ilgili değildir. Özgüveniniz, organizasyonunuz büyüdükçe sizden ekibinize doğru yayılacaktır. Kendinize olan inancınızı geliştirerek sadece kendinize yardım etmekle kalmayacaksınız, ayrıca başkalarına da yardım etmenizi sağlayacak beceriler kazanacaksınız. Siz ne kadar güçlü olursanız, çevrenize de o kadar çok güç verebilirsiniz ve sadık, kendini işine adamış insanlardan oluşan bir organizasyon kurma ihtimaliniz kat kat artar.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın