Microsilver Plus

Microsilver BG™, sünger benzeri bir üst yüzeye (elektron mikroskobunda görülebilen) sahip yüksek poröz yapıda gümüş (gümüş tozu, yaklaşık 10 μm büyüklüğünde partiküller) maddedir. Etkisi cilt üzerinde kozmetik uygulamaya yönelik geliştirilmiş, MİCROSİLVER PLUS serisi ürünlerde görülebilen, büyük, anti-mikrobiyolojik aktif yüzeye sahiptir.
Microsilver BG™ özellikle cilt lezyonlarında ve cilt tahrişlerinde en iyi gelişme (yoğun çoğalma) ortamını yakalayan, ciltte sıkça görülen bakterileri ve mikropları ortadan kaldırır. Microsilver BG™’nin etkisi büyük çoğunlukla mikroorganizmaların hücre membranları arasında, enzimlerle yönlendirilen madde alışverişine hasar verilmesine ve bu alışverişin olumsuz etkilenmesine dayanır. Cilde özgü yenilenme sürecinde tahriş olmuş veya zorlanmış cilt aktif şekilde korunur.

Microsilver plus
MİCROSİLVER’ın kozmetik alanındaki faydaları:
• Düşük konsantrasyonlarda bile bakterilere karşı etkilidir.
• Tamamen fiziksel olarak üretilir (kimyasal süreçler kullanılmaz).
• Cilt üzerinde uzun süreli etkiye sahiptir. Yalnızca ciltte var olan bakterileri ortadan kaldırmakla kalmaz bakterilerin yeniden oluşumunu da engeller.

MİCROSİLVER’ın üretimi patentli uygulamalarla gerçekleştirilmiştir.

MİCROSİLVER PLUS, hedeflenen cilt sorununun güvenilir şekilde çözülmesini sağlayan yüksek etkili Microsilver BGTM etken maddesi içeren fonksiyonel bir cilt bakım serisidir.

Microsilver plus
ETKİSİ
Microsilver, Dexpanthenol ve çinko bileşiklerinden oluşan özel etken madde kombinasyonu MİCROSİLVER PLUS Serisindeki her ürünün ana maddelerini oluşturur: Microsilver BG™ düzenleyici ve antibakteriyel özelliklere sahip olmasıyla bilinir, Dexpanthenol cilde bakım yapar. Belli çinko bileşenleriyle kombineli şekilde bakım gerektiren, tahriş olmuş cildi hedef alan farklı gereklilikler desteklenir. Her ürünün içinde bulunan, içeriğinde her bir bakım gerekliliğine yönelik ilave etken maddeler barındıran „Plus“ ile ürünlerin etkileri bir kez daha optimum düzeye getirilmiştir.

MİCROSİLVER PLUS etken madde kombinasyonu üç aşamalı etki yaratır:
Antibakteriyel: Microsilver BG™ istenmeyen bakterileri azaltır ve bakterilerin yeniden oluşmasını engeller.
Güçlendirici: Dexpanthenol (Provitamin B5) cildi rahatlatır ve cilde elastikiyet ve yumuşaklık kazandırır.
Yenileyici: Çinko bileşenleri cildin doğal yenilenmesine destek olur ve yaraların iyileşmesini teşvik eder.

Microsilver plus

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın