LR Teklif Ettiğinizde Duyacağınız Mazeretler

01.11.2016 tarihinde LR iş ortaklığı sistemine dahil oldum. Geçen 1 aylık süreçte en yakınımdan tutunda en uzağına kadar çeşitli mazeretler duydum. Benim yaşadığım bu durumu sizlerde yaşayacaksınız, hatta yaşıyor bile olabilirsiniz,bundan hiç şüphem yok.
Bugün iş olarak LR’ı teklif ettiğiniz arkadaşlarınızdan duyacağınız muhtemel 5 mazeret şunlar olacak:

1. Ben bu işlere inanmıyorum
2. Bundan para kazanılmaz ( Aslında biraz araştırsa yığınlarca bilgiye ulaşabilecek )
3. Sen yaparsın, ben yapamam ( Bu işe başlarken yüreğimin ve aklımın onay vermesi gerektiğini hep söylemiştim.Hala da söylüyorum )
4. Çok zor iş, uğraşılmaz
5. Zamanım yok ( TV yada internet başında harcadığımız vakitlere gelince… Zamanım yok mazereti çokta inandırıcı gelmiyor 🙂 )

Bunları duymaya hazır olun, çünkü bu işin bir parçası ve bunları kaç kez duyduğunuz sizin başarı kriteriniz. Ne kadar çok duyarsanız o kadar fazla kişiye teklif etmişsiniz demektir. Ne kadar çok kişiye teklif ederseniz “evet” duyma ihtimaliniz o kadar yükselecektir. Her zaman aklınızın köşesinde şu olsun: Bugün LR’da iyi seviyelere gelenler de bunlardan binlercesini duyarak yükseldiler, ben de aynısını yapmalıyım!
Yüksek müsadesiyle ” Serhan Ozulup” un paylaştığı bir yazıyı bur da yayınlamak istiyorum.

Asla Hayır Cevabı Duymamanın Yolu
Öncelikle şunu söyleyeyim hayatta, her endüstride, her alanda, hayatın tüm alanlarında hayır duymamak diye bir durum yoktur yalnızca bu hayırları nasıl karşıladığınız ve bu hayırlara karşı nasıl düşündüğünüz vardır. Fakat işte asıl sırda budur hayır cevaplarını, negatifliği nasıl karşıladığınızdır. Bugün size benim bu cevapları nasıl karşıladığımdan bahsedeceğim ve ne düşündüğümden ve böylelikle pozitif enerjinizi, ateşinizi etkilenmeden nasıl koruyacağınızı da görmüş olacaksınız.

Şimdi diyelim davet ettiniz hayır aldınız, sunum yaptınız hayır aldınız, takip yaptınız hayır aldınız vs. Sizce gerçekten hayır mı aldınız? Sizce sorun sizde mi? Acaba bu iş olacak mı? Başarılı olacak mısınız? Kafanızdan hep böylesine sizi negatif etkileyen düşünceler geçer değil mi ve inancınız kırılır. Fakat bilmeniz gereken şey ne kadar hayır duyarsanız oransal olarak evet duyma olasılığınız da artmış olacağıdır. Bugün hangi işi inşa ederseniz edin, Facebook’u bile kuruyor olsanız birileri “bu iş tutmaz”, “hayır” vb. diyecektir değil mi? Yani rahatlayın birileri vizyonu görecek ve sizinle illaki çalışacaktır tabi davet, sunum, kapanış becerileriniz ve mentaliteniz çok çok kötü değilse. Ancak ortalamaysanız bile birileri kesinlikle vizyonu görecektir. Zaten bu endüstride en ama en iyilerin bile yüzdesi %30 – %40 civarındadır yani görüştükleri 10 kişiden en az 6’sı “hayır” demektedir tabi onlar hayır duymamaktadırlar.

Şimdi hayır cevabını nasıl duymayacağınızı söyleyeyim daha doğrusu biri bana hayır dediğinde bana aslında ne dediklerinden.

Birisi bana hayır mı dedi aslında bana dediği şey şu: Sizinle çalışmak ve milyar dolarlık iş organizasyonunuzda yer almak için uygun kişi değilim ve sizinle çalışmak için gereken özellikler, azim, disiplin ve istek bende mevcut değil. Ben özgür, varlıklı, refah dolu ve mutlu bir hayat yaşamak istemiyorum bu sebeple sürekli kendimi kandırıyorum ve neden olmayacağına dair bahaneler üretiyorum.

İşte benim duyduğum tek şey bu. Sizce bu cümlede kaybeden taraf ben mi olmuş oluyorum onlar mı? Yüzde yüz onlar değil mi çünkü ben yaptığım işe, hedeflerime herkesten daha çok inanıyorum ve sahip olduğum fırsatın değerini ve insanların nasıl hayatını değiştirdiğini net bir şekilde biliyorum ve birisi bana hayır dediğinde veya bu iş işe yaramıyor dediğinde sanki “yer çekimi aslında yok” diyormuş gibi algılıyorum ve komiğime gidiyor çünkü var olduğunu, bu işin işe yaradığını ve gerçek değerini biliyorum. İşte ihtiyacınız olan böylesine sağlam bir inanç ve böyle bir inanca sahip olmak için başarılı olmanıza, henüz para kazanmanıza bile gerek yok. Bu sadece düşünme şekliniz ile alakalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın