Hedeflerinizi Belirleyin

Hedeflerinizi Belirleyin

Her insanın düşlediği, hayal kurduğu şeyler vardır.Düşlemek hayal gücümüzü tetikler ve tutkumuzu körükler. Öte yandan hedefler, yola çıkmadan önce belirlediğimiz somut varış noktalarımızdır. Enerjinizi doğru  yöne odaklamak ve yoldan sapmanızı engellemek için, ulaşmaya çalıştığınız hedefin tam olarak ne olduğunu bilmeniz gerekir.

Hedefin amacı, sizi olduğunuz yerden alıp olmak istediğiniz yere götürmektir. Öyleyse hedeflerin gerçekçi olmaları gerekir. Bu hayallerinizi unutun demek değildir, daha ziyade adım adım sizi o hayallere doğru taşıyacak, ilerlemeye ve gelişmeye yönelik hedefler veya kilometre taşları belirlemeniz gerektiği anlamına gelir. İlk hedefinizi bir yıl içinde gerçekleştirebileceğiniz şekilde koymanızı tavsiye ediyoruz. Bu ilk hedefleri başardıktan sonra yenilerine odaklanmak için zamanınız olacaktır.

LR iş ortağı olduğunuzda ilk hedefinizin saat ödülünü kazanıp Junior Manager olmak olsun. Bu hedefinizi gerçekleştirdikten sonra ki hedefinizin bir sene içerisinde Manager‘lik ünvanı kazanmak olsun. Böylece ilk seneniz de hem içsel, hemde dışsal motivasyonunuzun zirvesinde olursunuz. Ayrıca maddi olarak da tatmin edici bir ek geliriniz olur. İlk senenin sonunda LR’a başlama noktanızla, şuan bulunduğunuz nokta arasında yol kat ettiğinizi gayet ne şekilde göreceksiniz. Şayet ilk başladığınız noktadaysanız halen, planlarımızı,stratejimizi ve çalışma şeklimiz üzerinde değişiklikler yapmamızın gerekli olduğunu görürüz.

Şuan Lr iş ortağı oldunuz yada hali hazırda iş ortağısınız. İşe başlamak için ne kadar sabırsız olursanız olun, yapılan en yaygın hatalardan birinin sabırsız olmak olduğunu unutmayın. Önceliklerinizi belirlemek için harcadığınız zaman asla boşa harcanmış zaman değildir. Ürünleri tanımak, pazarlama planını bilmek, vb… sizi işinizde daha etkin kılacaktır. Hedeflerinizi netleştirecek disipline sahip olmak, başarının en önemli anahtarlarından biridir.

Hedefimizi belirleyip sabırlı, tutkulu, azimli, disiplinli ve severek çalışmamızı sürdürmeliyiz. Başarı; koydukları hedeflerden vazgeçmeyip çok çalışanların olacaktır.

Aloe Vera Magazam Ekibi

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın